TurkVPS..
Sıkça Sorulan Sorular
Hosting [FAQ]

Hosting Nedir?

Hosting, internet sitenizin ya da web uygulamanızın yayınlanmasını ve internet kullanıcılarının sitenize erişebilmesini sağlayan tüm bileşenlerin, yüksek donanım ve internet alt yapısına sahip, 7/24 kensitisiz olarak çalışan sunucularda barındırılması hizmetidir. Türkçe tabiri ile hosting, web sitesi barındırma hizmetidir. Web sitesi açmak istediğinizde, bir alan adı kaydetmeli ve sitenizin ihtiyaçlarına uygun özelliklerde bir hosting satın almalısınız.


Hosting Satın Aldım, Sitemi Kendim Kurabilir miyim?

Elbette sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Web sitesi sahibi olmak için bir yazılımcıya ya da webmastera ihtiyacınız yok. “Tek Tıkla WordPres,Whmcs vb. Kurulum” özelliği ile dakikalar içinde web siteinizi kurabilirsiniz. Kurulumu başlatığınızda, teknik bilgi gerektiren tüm işlemler sistem tarafından otomatik olarlak gerçekleştir.


Barındırma Kaynakları Nasıl Kullanılmaktadır?

MySQL veritabanları, E-posta hesapları, Awstats istatistikleri ve daha birçok hizmet, size ayrılan web alanı içindedir. Bu yüzden ekstra bir depolama kısıtlaması bulunmamaktadır ve satın aldığınız hizmetin size sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanırsınız.


PHP Mail ile Mail Gönderimi Yapabilir Miyim?

Tüm hosting sunucularımızda phpmail ve mail fonksiyonları kapalı durumdadır. Sitelerinizin iletişim formları üzerinden mail gönderimini sadece SMTP protokolü ile yapabilirsiniz. SMTP port olarak 587 kullanmanız gerekmektedir.


Başka Firmadaki Hosting Paketimi Nasıl TurkVPS.Org'a Taşıyabilirim?

Başka bir firmadaki site veya sitelerinizi TurkVPS.Org'a taşımak için teknik destek ekibimizden ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Sunucu [FAQ]

Format atabilir miyim?

Müşteri format talebi için , almış olduğunuz sunucu için dilediğiniz vakitte destek talebi açarak format işlemini personellerimiz tarafınca gerçekleştirebilirsiniz.Format işlemi kötüye kullanımı önlemek amacı ile sistemde mevcut değildir.


Kullandığım paket yetmez ise ne yapabilirim?

Kullanmakta olduğunuz hosting paketi yetersiz geldiğinde yada değiştirmek istediğinizde yükseltmek istediğiniz paketi seçerek mevcut paketiniz ile yeni alacağınız paket arasındaki fiyat farkını ödeyerek istediğiniz pakete geçiş sağlayabilirsiniz.


Ödeme yaptığımda ne zaman teslim edilir?

Kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak kurulacaktır. Havale/EFT işlemleriniz için ticket açıp bilgilendirme yapmak zorundasınız. Hizmetiniz kurulduktan sonra mail ve sistem üzerinden bilgilerinizi görebilirsiniz.

Not: Ürünün kurulum süresi 5 dakika ile 7 saat arasında değişebilir.


Ödeme yöntemleri nelerdir?

Sitemizde "Ödeme Seçenekleri" sayfasında bulunan banka hesaplarımıza ödeme yapabilir yada geçmiş olduğunuz siparişinizin faturası üzerinden Kredi kartı ile kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Sanal Pos mevcuttur.


Sipariş sonrası ihtiyaca göre yükseltme yapılabilir mi?

Düşük bir paket ile giriş yaptınız ve işleriniz hızla artıyor yüksek paketlere ihtiyaç duyuyorsunuz ve bir üst pakete geçiş yapacaksınız endişe etmenize gerek yok yükseltme istediğiniz paketin ödemesini yaparak bir üst pakete dilediğiniz zaman geçebilirsiniz ay sonunu beklemenize gerek kalmaz.